INFO

29. may 2011 at 13:32 | Miko.TaMpEr |  Admins & Blog

Slibované info je tady. Asi bych se k tomu nikdy nedokopala, kdyby mi nenapsala jedna.. důležitá osoba, které tímto děkuji (i když nevím jestli si to přečte). Popravdě, nebudu vám lhát, ale nevím jak začít. Než jsem začla psát tak jsem do poslední tečky, věděla co bych sem chtěla napsat, a najednou jako kdyby se mi to všechno z tý hlavy vykouřilo. Dobře nějak začít stejně budu muset.
Předchvílí mi psala Jenny (nebudu vám sem vypisovat naší konverzaci) a na pár věcí mě upozornila. Tohle je blog o Blowsight, ne o Dirty Loops, ani o Dannym. Možná vás to už napadlo. Na tenhle blog nic takovýho od této chvíli přibývat NEBUDE. Pouze věci s Blowsight. Sice se toho u nich zatím moc neděje, ale furt je to dostačující, že jeden nebo dva články za den by tu být měli. Musíte pochopit to, že Blowsight to mají trochu těžší teď. Nahrávají nové písničky ve studiu, nemají nikoho kdo by jim hrál na basu a Wacken i Getaway se blíží. Nechci bejt jako slepice, která vykváká všechno. Něco mi Jenny řekla, o něčem se mi zmínila, ale já nemam důvod vám to tady psát. Ani nevím jestli ona sama by s tím souhlasila. Dočkejte času, jako husa klasu. Tak a máme jeden odstavec plnej akorát toho že tu už nebude nic přibývat s Dirty Loops ani s Dannym. Konec. To je to co já můžu říct.
Možná založím ještě jeden blog, čistě věnovaný pouze Dirty Loops, kde by jste ten zbytek věcí našly. Nejsem si jistá, teď to dělat opravdu nebudu, jsem ráda že stíhám dva blogy.
Jedinný co tady budete vidět je -> Blowsight, Blowsight, Blowsight, ještě několikrát Blowsight, a Jenny. Řekla mi pár dalších věcí, který já nepovažuju za ty, který bych vám sem mohla hned nakvákat ale... brzo se těšte na víc infa kolem Blowsight. To je to co já vám můžu říct :)
Napadlo mě, že any to tady nezelo tolik prázdnotou, mohla bych udělat nějakou grafiku nebo tak něco s klukama a tak... třeba oddělovače, bannery, signatury. Cokoliv. Jenom aby to tady nebyl samej článek 'Facebook ll něco něco', mě to ani nebaví ale dělám to proto aby ti co nemají přidaný kluky nebo Jenny tak aby věděli aspoň trochu co se u nich děje. Občas to není na škodu :). Je tady několik článků bez překladu, tak bych se do toho taky mohla zkusit vrhnout. Uvidí se. Každopádně předem informuji že 24.6. mi končí škola (budou bourat jeden pavilon), a do tý doby budu mít dost věcí do školy. Už teď mam umět 20 stránek na pátek od Jižní Evropy, až po tu Severní. Tohle bylo myslím to co jsem chtěla napsat, to nejdůležitější jste tady už asi vyčetly a pokud jste dočetly až sem tak máte mojí poklonu.
Kdyby jste měli nějaké otázky, směřujte je pod tenhle článek :)

S popřáním hezkého dne, Miko.
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Are you Blowsight fan?

yes
no

Comments

1 Perhonen Perhonen | 29. may 2011 at 15:16 | React

Ať to bolí nebo ne, nedá mi to a zareaguji na tvůj článek: Zbytečné je sem přidávat i veškeré info o Jenny, fanoušky Blowsight nezajímá. Jde jim především o novinky týkající se kapely, texty songů + jejich překlady, rozhovory, oficiální videa + live videa lepší kvality, fotky, data koncertů, recenze alb, reporty z koncertů, neměla by tu chybět kompletní diskografie a základní info o kapele + pár slov o  jednotlivých členech zvlášť (do této kategorie spadá i Mini, můžeš u jeho profilu vložit odkaz na Dirty Loops a tím celou záležitost uzavřít).

Další problém: zcela zbytečné jsou i veškeré upravené fotky ve PhotoShopu či jiném programu (viz bannery, oddělovače, signatury, montáže...) Chápu, že tě grafika baví, ale pokud mají stránky získat trochu profesionality, musí se bez toho obejít. Nikdo netvrdí, že si je nemůžeš vkládat na svůj osobní blog :) - účel tam splní stejný.

A konečně Fan Fiction. Uff, taky zbytečnost. Fanoušky nezajímají fiktivní příběhy, ale reálné informace :)

Pokud se trápíš tím, co budeš přidávat, když kapela nebude koncertovat a bude "ticho po pěšině" - vždycky můžeš sáhnout do starších archivů a něco přeložit. Upřednostni kvalitu před kvantitou ;)

2 Miko.TaMpEr Miko.TaMpEr | Email | Web | 29. may 2011 at 16:28 | React

Omlouvam se za trochu opožděnou reakci, ale byla jsem na druhym blogu :-D

V první řadě, bych chtěla poděkovat za vyjádření se k článku. Děkuju :). Aspoň někdo, kdo řekne svůj názor.
Všechno info o Jenny sem dávat ani nechci, ale to co je o něco níž (a vlastně to dělám i u ostatních). V tom možná budu pokračovat, nejsem si teď úplně jistá :). Novinky -> těch je teď skoro minimum vlastně, jak jsou kluci zavření ve studiu, mají rodiny, přítelkyně... takže asi tak ňák. Oficiálních videí nemají moc. Vlastně jenom jedno (nebo dvě pokud by se to dalo taky tak říct); Days of Rain (a kdyžtak ještě Shedevil). S kvalitou to taky není zrovna nejlepší, né každý foťák (či kamera) dokáže natáčet kvalitně. Buď je hroznej zvuk, a nebo obraz. V nejhorším případě obojí. Vypadá to že se ke všemu budu vyjadřovat zvlášť, sakra to bude dlouhej komentář. No nevadí :D. Reporty z koncertů.. s těma je to menší problém. Já navštívila jejich dva koncerty, report ani jeden nenapsala (nikdy), takže pořádně ani nevím. Český reporty jsem našla zatím,pouze dva, takže s tím bude taky menší problém. Holky který objížděj koncerty ve skupinkách (Francie, Belgie) tak jsem si všimla že píší hlavně francouzsky, a já a francouzština? To nejde dohromady, bohužel. Neříkám že se nedá je poprosit třeba o stručný anglický report a že bych to pak ňák přelouskala (pochybuju že umí česky). Odkaz na Dirty Loops tady je taky, sice trochu jinde, ne přímo v rubrice 'Mini', ale 'Dirty Loops ll Info', která tu není vidět (ani není v rozcestníkách, chtěla jsem se do toho pustit dneska ale potom co mi napsala Jenny).

Tak a teď se jde k dalšímu. Grafika je víceméně asi trochu zbytečná, oddělovače se někdy hodí někdy ne. Já je ňák extra nepooužívám (ani na druhém blogu, pokud je mám někomu udělat, nebráním se tomu). Ani nevím jestli tady někde jsou nebo ne, pokud se ale nemýlím tak by tu neměli být. Bez toho by se ale dalo obejít. Jako je tady u toho článku (info) u toho nevím. V rozcestníkách bych to možná nechala, možná ne. Vím že by se to spíš hodilo k autorskýmu blogu (a nebo grafickýmu když už), ale nevím co mi v hlavě přeskočilo že to tady mám. Je to tady od začátku tohohle blogu, a já nevím.

FF's. Pokud sis všimla (jakože asi jo, pokud si navštívila onu rubriku :-) ) t ak tam mám vlastně jednu akorát (s kamarádkou psanou). Když už něco napíšu já, tak to buď skladuju v počítači, a nebo to šoupnu na druhej blog. Ty který tam jsou teď... ňák nemam na to abych je smazala nadobro. Co je jedna z dalších věcí, tak pochybuju že to vůbec někdo někdy četl. Spíš si myslím že už je to tam akorát tak -> 'jen tak'.

Tak a blížím se ke konci. Nechápu jak tohle můžu psát dvacet minut. Dobrý, nevadí, detail :D.  Tohle se nedá psát pět minut, a tobě to asi pět minut taky netrvalo ;) I když, možný je všechno :)
To je zase pravda, jsou tu rozhovory na přeložení (jeden ještě překládam z francouzskýho překladu do češtiny.. s pomocí slovníků samozřejmě -> v angličtině nikde nebyl k nalezení), dají se překládat i písničky, nebo cokoliv jinýho. A možná bude lepší když tady v tom nebude bordel, každej druhej článek nebude mít v titulku 'Facebook ll bla bla bla', ale třeba i nějaký starší fotky který tu třeba nejsou nebo i třeba z koncertů.
Jinak.. zmiňovala jsem se už na začátku ale ještě jednou.. děkuju :-). Já se jdu pokusit v tom udělat ňákej.. pořádek aspoň.

3 Perhonen Perhonen | 30. may 2011 at 15:33 | React

Články tu jsou přece hlavně od toho, aby se na ně reagovalo. Proto mi stále nejde na rozum "nefér" chování spousty lidí, kteří navštěvují v pravidelných intervalech cizí blogy - většina z nich totiž není schopná zanechat ani jeden jediný komentář, kterým by dala autorovi najevo, že si jeho řádky pravidelně čte a baví ho (jinak by se nevracel, to dá rozum).

Nezáleží na rychlosti psaní, já na komentáře na blogu odpovídám klidně až po pár dnech, nikde není psaný, že musíš odpovědět okamžitě.

A teď k tomu ostatnímu. Oficiální video mají tuším jenom jedno, a to "Days of rain", klip k "SheDevil" jsem neviděla a ani jsem na něj nikde prozatím nenarazila, takže mi sem můžeš hodit odkaz, abych mohla posoudit víc ;) Ale jsem spíš trochu na vážkách s live verzí "Bandit for life" - ta by se za oficiální klip počítat teoreticky dala.
(Ohledně přidávání oficiálních videoklipů - to bylo myšleno spíš do budoucna :)

S překlady je to svízelné, já to chápu - žerou čas a odezva čtenářů bývá častokrát téměř nulová (sama jsem před čtyřmi lety vedla blog, shodou okolností věnovaný též hudbě ze Skandinávie a překládala jsem jeden rozhovor za druhým - převážně z německých stránek, dalo mi to hodně, naučila jsem se myslet v němčině a pochytila jsem slovíčka, k nimž bych se za normálních okolností nejspíš nikdy nedostala, takže ono překládání samo o sobě samozřejmě MÁ víc kladných stránek, než se může na první pohled zdát.)

Na francouzštinu se vykašli, sama jsem se ji učila tři roky a na to, abych se mučila s překládáním reportů/recenzí se mám pořád moc ráda :D Navíc bez znalostí nic nepřeložíš (teď tě nechci nijak shazovat - tohle je holá pravda, pokud nemáš alespoň tušení o tom, jak se tvoří základní slovesné tvary a časy, neškrtneš si - zvlášť ve francouzštině.)

Vezmi to z jiného konce, předpokládám, že se ve škole učíš anglicky - hledej anglické rozhovory/recenze/reporty - zdokonalíš se v ní a překládání ti půjde od ruky.

Fan Fiction. Mazat je nemusíš, stačí je přesunout do rozepsaných (schovat rubriku nemá cenu, články s povídkou na blogu zůstanou a dají se dohledat v archivu) nebo je můžeš překopírovat na druhý blog.

Pokud jsem na něco zapomněla, dopíšu to v dalším komentáři, momentálně mě už nic nenapadá. Snad jenom, že jsem ráda za rozumnou reakci na můj předchozí komentář :)

4 Miko.TaMpEr Miko.TaMpEr | Email | Web | 30. may 2011 at 16:35 | React

A většina lidí ty komentáře ani nezanechá, znám to z jiných blogů i, a to to není stejný případ. Spíš že někteří posílaj povídky, a další na jeden blog (určený pro jeden vyhřený pairing) a vidět kolik lidí si tu povídko rozkliklo a kolik okomentovalo je někdy kritický (povídka může bejt rozkliknutá 133×, a komentářů je třeba jenom 5, někdy ani to ne).

Co jsem se pak dozvěděla tak "SheDevil" nebylo profesionální video ale jako oficální ho pokud se nemýlím brali. Chtěla jsem ti na něj hodit link, ale zatím jsem ho nenašla (nevím proč, možná už je smazaný, nic jinýho mě nenapadá). Ještě se po tom kouknu jinde, na YouTube to fakt nikde nemůžu najít. Kdybych to přece jenom našla, tak ho hodím na konec, a nebo do dalšího komentáře :)

Já mam němčinu teď vlastně třetí rok, a 'plavu' v ní. Skoro nic jsem se nenaučila, a nehorázně se mi to plete s angličtinou. Plus ještě členy 'der, die, das', kdyby nebyli moje známky z němčiny by pravděpodobně vypadali jinak. My můžeme psát ze slovíček já vim jak jsou, ale pokaždý se mi povede poplíst člen. Což hned pokazí známku, a i průměr.

Já bych to vlastně mohla udělat i z toho videa, to by nebyl skoro problém žádnej, já nevim proč jsem se pustila do překládání z francouzštiny ale mam teprve asi nějakejch.. 5 otázek, plus několik slov (kterejch jsem se nemohla dohledat) v tom nemam. Takže to je celkem na nic. A ani nemam poznamenaný kde jsem skončila, další zápornost.  Samozřejmě jak si psala má to i kladný stránky. Člověk si tim procvičí jazyk, ze kterýho to je :).

Anglicky se učím od.. druhý třídy, teďkon půjdu do devátý, takže se anglicky učím dlouho. Angličtinu mám sice tenhle rok už jenom třikrát do týdne, ale každou chvíli to dopadá tak že někomu anglicky musím odepsat, nebo si s někym anglicky píšu. Dobrovolně.

To je taky možnost, vlastně by tu furt byli, ale ostatní by je nemohli vůbec vidět. Ani najít. Ani nic jinýho vlastně, pouze já. Pokud bych je nepřekopírovala na druhý blog :).

Nevadí, možná si na něco pak ještě vzpomeneš ;). Nevidím důvod proč bych měla... teďkon nevím jak to vůbec napsat (poslední dobou se mi to stává příšerně často). Řekla si svůj názor, a toho si já cením, že aspoň někdo to řekne s prominutím 'na plnou pusu', a nelže :). Za takový komentáře jsem radši, než za ty kde ostatní vychvalujou a nic nenajdou :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement