Blowsight zahrají v Praze i Brně

25. october 2011 at 11:29 | Miko.TaMpEr |  Blowsight


Text: Lenka Přichystalová

Po úspěšném turné se švédskými Sonic Syndicate rozpoutává, taktéž ze Švédska pocházející, kapela BLOWSIGHT opět svou rock-metalovou bouři; tentokrát v podobě vlastního podzimního tour, které na začátku listopadu zasáhne i Českou republiku. Přestože formace naši zemi minulý rok navštívila teprve podruhé, setkala se u publika s velkým úspěchem. Není se tedy čemu divit, že na letošním turné zařadila do koncertního plánu nejen Prahu a její klub Modrá Vopice, kde koncertuje 4. listopadu, ale i Brno, kde před fanoušky vystoupí v klubu Metro Music Bar o den dříve, ve čtvrtek 3. 11.


Historie Blowsight se začala psát v roce 2003, své první album Destination Terrorville však vydali až v roce 2007, a to na vlastní náklady. Deska se dočkala úspěchu u mladé generace posluchačů, navíc kapela díky vítězství v národní hudební soutěži podepsala smlouvu s vydavatelstvím Sony BMG, kde se v roce 2009 debut s hitem Teenage Rockstar dočkal opětovného vydání.

Zaškatulkovat kapelu do určitého hudebního žánru není jednoduché, některé jejich skladby jsou metalově úderné, jiné příjemně rockové a některé dokonce lehce laděné do popu. Celkový mix však dělá z hudby Blowsight zajímavý a chytlavý projekt, který má potenciál uspět i v mimoevropských zemích, což jasně dokazuje několik nejen koncertů ve Spojených státech, ale i fakt, že jejich aktuální album Dystopia Lane se setkalo s úspěchem například i u japonských posluchačů. Fanoušci si pojmenovali hudební žánr kapely jako 'Pop-Metal-Punk', což pěkně sedí ke kapelnímu mottu "Hrajeme si, co chceme".

Mezi největší dosavadní úspěchy Blowsight patří účast na festivalech jako Sweden Rock Festival nebo Wacken Open Air. Švédové ale absolvovali i turné s takovými hvězdami, jako jsou Danzig či Cinema Bizzare, a na podzim loňského roku i právě s již zmíněnými Sonic Syndicate, v jehož rámci Evropě představili své zatím poslední album, na kterém najdete mimo jiné i coververzi písně od Lady Gaga, Poker Face. Krátce po tomto poslední šňůře pak kapela prošla menší personální změnou, když ji opustil baskytarista Mini (v současnosti hraje v Dirty Loops), jehož obratem nahradil baskytarista Mao.

Vstupné na stockholmskou čtveřici bude v Praze i Brně sympatických 150 Kč.

 

Be the first one to judge this article.

Poll

Which song from Shed Evil is your favorite?

Magic Eight Ball 19.8% (477)
The Girl & The Rifle 20.1% (484)
The Sun Behind the Rain 21.1% (507)
As Wicked As They Come 19.6% (471)
Live Die Surrender 19.4% (468)

Comments

1 Greenda Greenda | Web | 26. october 2011 at 14:56 | React

Takže půjdeš na oba koncíky? :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama